WATER QUIZ A VYBRANÉ SLOVÁ

About…of Earth is covered with water…  bola jedna z testových otázok pripravených z knižočky o vode, ktorá môže byť dobrou pomôckou pre učiteľa učiaceho prírodovedu/geografiu CLIL metódou. Testík o vode bol na zahriatie štvrtkového klubového sedenia, na ktorom sa zišli väčšinou angličtinári, ale prisadla si aj matematikárka, ruštinárka, fyzikár, mladý pán učiteľ biológie a už tradične nemohli chýbať prvostupniarky.

??????????????????????????????? ???????????????????????????????

Veď aktivizujúce metódy, ktoré podporujú produktívne myslenie žiakov na vyučovaní angličtiny splnia tú istú funkciu aj na ostatných predmetoch. Mgr. Roman Čančinov, ELT consultant OUP nám ich predstavil niekoľko: diskusné, situačné, inscenačné, heuristické, projektové vyučovanie …,ktoré nie sú náročné na financie, materiál a verím, že dnes už ani na vybavenie (projektor a počítač), vyžadujú však určite viac času na prípravu zo strany učiteľa, ktorý si musí dôkladne pripraviť celú organizáciu hodiny. Pán Čančinov okorenil svoju prezentáciu niekoľkými príhodami z čias, keď ešte učil. Takže bolo aj veselo. Ako sa na správneho konzultanta patrí, rozdal nám množstvo užitočných materiálov a linkov: slovník , Playtime, Family and Friends, Oxford Practice Grammar …. Možno si poviete načo takéto aktivity, veď všetko sa dá nájsť na webe. To je síce pravda, ale osobný kontakt má svoje čaro a dá určite viac ako listovanie v katalógu, či surfovanie na internete.

??????????????????????????????? ???????????????????????????????

V druhej časti dostala priestor naša Mirka. Pre Mirku je charakteristické, že všetko čo chytí do rúk, nejakým spôsobom musí zmeniť, pretvoriť, prispôsobiť svojim predstavám. Jej žiaci (ale aj my) ju milujú pre je nekonečnú energiu a schopnosť úspešne bojovať s nudou. Mirka nám odprezentovala svoje vlastné pomôcky, rep. časť z nich, ktoré boli zamerané na zdokonalenie a utvrdenie učiva o vybraných slovách v treťom ročníku. Pexeso, kvarteto, bingo,”aktivity”…. zaujali nápaditosťou ale aj náročnosťou, samozrejme sme si všetky vyskúšali. Tešíme sa na eKatedru.

??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ???????????????????????????????

Verím, že sa zúčastneným páčilo a každý si niečo z nášho sedenia odniesol. Veľmi ma potešila účasť všetkých kolegýň a kolegov, obvzvlášť však tých z Trstenej, L.Lúžnej aj L.Osady…, Teším sa na ďalšie stretnutie.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s