2. ČESKOSLOVENSKÁ

Rodinné putá sa trhajú ťažko a tie najpevnejšie sa pravdepodobne nepretnú nikdy. Bývalí súrodenci Česi a Slováci si neustále hľadajú cestičky ako sa stretnúť, či už v oblasti kultúry, športu, školstvo nevynímajúc. Napriek tomu, že sa nevyhneme vzájomnému hodnoteniu a porovnávaniu, sú tieto stretnutia srdečné a často veľmi emotívne.

Iby - Emeritná kultúrna referentka

českí kolegovia

V poradí 2.  Československá Letná škola moderných učiteľov sa opakovane konala v útulných priestoroch hotela Kopanice v lone Bielych Karpát na slovensko-moravskom pomedzí. Oko, telo aj duša si oddýchli,  myseľ menej, lebo program bol opäť bohatý na aktivity striedavo edukačné a relaxačné.

pohľad z okna

Modus vivendi bol klasický – dopoludnia prednášky z oblasti noviniek IT, na oživenie niekoľko psychologických tém, burzy nápadov, workshopy – zamerané na výmenu skúseností a zručností (madeirové vajíčka, korálikové ozdôbky, 3d servítky), relax s piatimi Tibeťanmi  a Marcelkou, sauna, výrivka, bazénik a okolie s bohatou ponukou na vychádzky a cykloturistiku, len si vybrať.

Nezabudnuteľný výlet do útrob supermodernej strednej školy v Uherskom Brode, kde nechýba 3D tlačiareň, 3D skener, dokonca 3D kino – všetko k dispozícii svojim učiteľom a študentom. Nepostrádateľná spolupráca so susediacimi, lepšie povedané so splývajúcimi strojárňami (mimochodom bol tu na skusoch aj náš pán minister).

3D tlačiareň

školské dielne

3D skener

školské dielne

V múzeu J.A.Komenského sme sa, okrem iného, dozvedeli, že hoci to bol múdry človek a venoval sa výchove a vzdelávaniu, na svoje deti si akosi nevedel nájsť čas (aká to paralela), ozaj viete, koľko manželiek mal učiteľ národov?

svetobežník Komenský

Tam, kde sa zídu ľudia rovnako ladení, nechýba dobrá nálada a zábava pri práci, aj pri ohníku, počas vyhodnotenia a napriek blížiacej sa nostalgii, ani pri rozlúčke. Milé kolegyne, vážení kolegovia, ak ste ešte nezažili atmosféru letnej školy, odporúčam odkladať si euráčiky do prasiatka (alebo štrimfle?) a rezervovať si jeden týždeň budúceho leta, lepší akumulátor nepoznám.

FOTOGALÉRIA – z mojich zdrojov

VIDEO – zatiaľ neoficiálne

ODKAZ NA STRÁNKU ČS LŠMU  (tu budú postupne sprístupnené všetky materiály odprezentované na ČS LŠMU)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s