eTwinning v skratke

Kto vie, ten vie a pani G.Podolanová z NSS (Národná služba pre elektronickú spoluprácu škôl) sa naozaj vyzná v problematike eTwinningu alebo aj elektornického “dvojčatenia sa” (môj neodborný preklad 🙂 ). Novinkou je , že viaceré grantové programy určené na výmenu skúseností učiteľov a ich žiakov  sa zjednotili do jedného Erasmus+ a na tento rok aj možnosť nadviazať partnerstvo v rámci Slovenska, bez účasti zahraničných partnerov.
a eTwinning je jeho súčasťou.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

eTwinning je ideálny projekt na spestrenie vyučovania zážitkami z práce na medzinárodných projektoch, v ktorých môže byť zapojených niekoľko partnerov z rôznych krajín. Témy sú nevyčerpané a nevyčerpateľné, presne ako spôsoby ich spracovania a realizácie. Od učiteľov sa nevyžaduje ani mimoriadna zdatnosť v ovládaní IT, stačia základy, no určte je tu priestor zdokonaliť sa.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Podstatné je, že nepotrebujete takmer žiadne financie, výmena informácií a materiálov prebieha elektronicky,  prípadne poštou. Vašej fantázii a tvorivosti  sa medze nekladú, len sa treba zaregistrovať, ponúknuť vlastný nápad, alebo si vybrať z bohatej ponuky.

No eTwinning ponúka množstvo ďalších príležitostí, stačí si vybrať 🙂

etw

Ak sa vám tento program páči a netrúfate si pustiť sa doň, prihláste sa na niektoré zo školení, ktoré vám pomôžu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA Tešilo ma posedieť s vami, oživiť si spomienky na naše projekty. Prajem veľa chuti do realizácie tých vašich.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s