UČILI SME SA VYBERAŤ + video

Začať o desiatej po vyše dvoch týždňoch voľnejšieho režimu sa mi zdalo celkom vhodné, no priznám sa, mala som problém vyliezť spod periny. O to viac obdivujem kolegyne, ktoré museli absolvovať dlhšiu cestu(Plavnica pri Starej Ľubovni, Ľubeľa, Liptovský Mikuláš…) a predsa prišli.

td vyber textu4

Vybrať správny text pre vášho recitátora, nie je veru jednoduchá záležitosť, samozrejme v prípade, že chcete aby uspel. Práve text býva často dôvodom, že napriek vynaloženému úsiliu učiteľa aj žiaka, nesiahne váš favorit po najvyššom ocenení. Čo všetko treba pri výbere umeleckého slova zohľadniť, na čo všetko treba myslieť, pred čím sa vystríhať, kedy je text umelecky hodnotný a vhodný na interpretáciu? Ako pracovať s textom, čo vynechať, čoho sa pridŕžať, aby sme zachovali myšlienku, nezničili recitátora, nenudili publikum a zároveň dodržali predpísaný časový limit?

td vyber textu1

td vyber textu3

Toto všetko bolo náplňou tvorivej dielne, na ktorej mala hlavné slovo odborníčka v tejto oblasti metodička pre divadlo a umelecké slovo Evka Štofčíková z LKS v Liptovskom Mikuláši.

evka6

evka9

evka10

Nuž, trošku nám v hlavách svitlo, zároveň sme si uvedomili, že pracovať s umeleckým slovom a s jeho interpretmi je náročné, vyžaduje si nielen čas ale najmä zapálené srdiečko učiteľa aj žiaka.

 td vyber textu5 td vyber textu2

Video pripravujem  – pre tých, ktorí nemohli, nedalo sa, nedozvedeli sa…

td vyber textu

FOTOGALÉRIA

Súvisiace témy: TU  TU a TU

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s