Z PRVÉHO STRETNUTIA

Stretli sme sa presne podľa pozvánky a po chvíľke vyčkávania sme začali podľa programu. Pripravenú prezentáciu o činnosti klubu, určenú novým členom sme preskočili, lebo prišli iba tí starí. Pripomenuli sme si letné školy v Hronci aj na Kopaniciach (československá) ja som pridala informácie z regionálnej konferencie Učíme pre život aj na našej škole. Regionálnu konferenciu pripravujeme aj v Ružomberku a to v čase jarných prázdnin, bude trvať iba jeden deň a okrem prednášok, budete na nej môcť prezentovať zaujímavé projekty, či iné činnosti z vašej práce – MŠ, ZŠ, OŠ, SŠ, VŠ, CVČ,  školské zariadenia…tak, šup! do príprav.

Predstavili sme si nový portál Škola 21.storočia, ktorý by mal postupne obsahovať všetko užitočné pre školy. Tento portál obsahuje výborný materiál na autoevalváciu školy, podklady na projektové vyučovanie, knižnicu…

Spoločnosť Microsoft Slovakia v rámci iniciatívy Partneri vo vzdelávaní, vyhlasuje už 6. ročník  Veľkej súťaže moderných učiteľov. Cieľom súťaže je podporiť zavádzanie inovatívnych vyučovacích metód na slovenských školách a využívanie informačných a komunikačných technológií pri výučbe. Podrobnosti nájdete tu.

O KHAN ACADEMY  ste  už možno niečo počuli, v tomto videu nájdete počiatky jej vzniku, mesačne milión osôb klikne a niektorý z  jej odkazov, ktoré sa týkajú rôznych predmetov a tém v škole .

Zaujímavé témy, podnety a motivácie nájdete aj na Technology, Entertainment, Design = TED, na tomto odkaze sú prednášky so slovenskými titulkami. Mimochodom, každý sa môže stať prekladateľom TEDu, stačí ovládať angličtinu a mať na to čas.

Na LŠMU a aj na víkendovke na Starých horách sa prezentovali členovia Debatnej asociácie  Slovenska,  ktorá ako jediná podporuje akademickú debatu  u nás na Slovensku. Akademická debata predovšetkým učí účastníkov kriticky myslieť. Debata rozvíja komunikačné zručnosti študentov. Učí ich tímovej spolupráci, verejnému vystupovaniu a schopnosti efektívne viesť dialóg. Vhodná je už na základných školách. Kliknite sem, vyberte si a vyskúšajte si to so svojimi žiakmi.

Vymenili sme si skúsenosti s tvorbou projektov a v závere nás Evka Jacková oboznámila s geokešingom. “Geocaching je zábava, či určitý druh športu – geo znamená zem a cache znamená skrýša. Sú to teda skrýše na zemi, kdekoľvek, väčšinou na pekných zaujímavých miestach.” Každá skrýša má na internete svoju stránku, kde je popis miesta a súradnice GPS, podľa ktorých ju potom hľadači hľadajú.

Vyplnili sme vstupný formulár, spätnú väzbu a pokračovali v jesennom dovolenkovaní.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s